Jak szybko i skutecznie uzupełnić w organiźmie magnez?
Kąpiel magnezowa
Do wanny z ciepłą wodą wsypujemy 1-2 dwie szklanki chlorku magnezu, rozpuszczamy i moczymy się przez ok. 15-30minut. Podczas kąpieli nie używamy mydła ani innych kosmetyków.
W zależności od tego jak wrażliwa jest nasza skóra , na początku możemy odczuwać lekkie pieczenie lub szczypanie czy też uczucie ciepła, co jest zjawiskiem naturalnym i szybko mija.
Należy wystrzegać się tego typu kąpieli jeżeli na naszej skórze znajduje się najmniejsza choćby ranka (np. tuż po depilacji) uważajmy również na oczy.
Po kąpieli możemy opłukać się czysta wodą pod prysznicem.
Moczenie nóg w solankowej wodzie magnezowej
W misce ciepłej wody rozpuszczamy 2 łyżki chlorku magnezu i moczymy przez ok. 30min, tak, aby jony magnezu dostały się do naszego krwioobiegu. Po moczeniu opłukujemy letnią wodą. Kąpiel jak i moczenie nóg ma tendencję do wysuszania nam skóry, więc po kąpieli możemy nałożyć olej kokosowy.
Ekonomiczny sposób na chlorek magnezu !!!
Oliwa magnezowa
Na początek zanim skóra nam się nie przyzwyczai do oliwy magnezowej
1 część chlorku + 2 części wody destylowanej
Później można
1 część chlorku + 1 część wody destylowanej
Chlorek magnezu wsypujemy do miseczki, wodę podgrzewamy by zrobiła się ciepła i wlewamy do chlorku, mieszamy bagietką lub szpatułką aby sól dobrze się rozpuściła, studzimy a następnie przelewamy do buteleczki z atomizerem i mamy gotowy ekologiczny kosmetyk.
Wykorzystując fakt że chlorek magnezu jest silnym środkiem antyseptycznym oraz przeciwzapalnym oliwę magnezową możemy wykorzystać np. jako:
Naturalny dezodorant mineralny-całkowicie ekologiczny w przeciwieństwie do sklepowych naszpikowanych rakotwórczą chemią.
Wystarczy 2-3 psiknięcia pod każdą pachę i lekkie wmasowanie roztworu chlorku. Silne działanie antybakteryjne chlorku magnezu utrzyma świeżość przez cały dzień, nie dopuszczając do rozwoju bakterii odpowiedzialnych za przykre zapachy. Nie zatyka przy tym gruczołów potowych przez które nasz organizm oczyszcza się z toksyn. (Nie aplikować na świeżo wydepilowane pachy).
Poza tym dezodorant z oliwy magnezowej nie brudzi ubrań i jest bezzapachowy.
Dodatkowo gdy chlorek magnezu znajdzie się na skórze wilgotnych okolic pachowych ulega stopniowemu wchłanianiu, zmniejszając powszechny dzis deficyt magnezu w organizmie.
Koszt takiego naturalnego dezodorantu to około 2,5 zł.
Oliwa magnezowa używana w proporcjach 1:1 jest skuteczniejszym dezodorantem niż ta w proporcji 1:2.
To który roztwór będziemy stosować jest sprawą bardzo indywidualna i zależy między innymi: od wrażliwości skóry skłonności danej osoby do pocenia się oraz zapachu samego potu.
Oliwa magnezowa jako mgiełka po kapieli:
Tuż po kąpieli spryskujemy całe ciało, omijając twarz, narządy płciowe, sutki, miejsca uszkodzone, miejsca po depilacji, a następnie rozsmarowujemy.
Na początku stosujemy roztwór oliwy magnezowej 1:2.
Nie należy jednak zbytnio rozcieńczać roztworu, ponieważ wtedy nie ma on w sobie już tylu jonów magnezu a co za tym idzie zmniejsza swoje właściwości.
Oliwa magnezowa jako doskonały środek na obolałe mięśnie, kości, stawy, stłuczenia i obrzęki: spryskujemy obolałe miejsca i masujemy delikatnie co bardzo pomaga na zakwasy po treningu czy ciężkiej pracy oraz dziecięce stłuczenia łokci i kolan ( pod warunkiem nieuszkodzonej skóry).
Zostawiamy po wmasowaniu na minimum 20-30 minut i po tym czasie spłukujemy oczywiście jeżeli wcześniej poczujemy dyskomfort możemy spłukać wcześniej.
Relaksujący masaż:
Dla bardziej zaawansowanych osób u których skóra już zdążyła się przyzwyczaić.
Oliwę magnezową można aplikować lub nieco szybciej nalewając na zagłębienie dłoni, następne masować skórę od kostek w górę w kierunku serca. Można to zrobić samemu (tam gdzie sięgniemy) poprosić o pomoc członka rodziny lub zabrać ze sobą oliwę magnezową do naszego salonu masarzu.
Waga i rola magnezu określonego jako pierwiastek życia, jest podkreślana przez wielu lekarzy i naukowców.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz